Прескокни до информациите за производот
1 од 5

HRIVÉ

Кошула во летен лен

Редовна цена 1,890.00 MKD
Редовна цена 2,830.00 MKD Цена со попуст 1,890.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


КОШУЛА ВО ЛЕТЕН ЛЕН ВО ПЛАВА

Оваа блуза со долги ракави, во стил на туника, се вбројува во кул аранжмани на материјали. Слободен крој со руска јака, длабоко V-деколте,манжетни на ракавите и прекрасно заоблен раб.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Направено од чиста ленена ткаенина
  • Неверојатно лесна, елегантна ткаенина
  • Со својства за ладење
  • Го спречува растот на бактериите
  • Ја регулира влагата

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен
ФИТ
  • Должина: нормална
  • Регулар фит
  • Ракави: тесни манжетни со едно копче
  • Должина на грбот за величина 36: 73 cm
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 12 left in stock!