Skip to product information
1 of 8

HRIVÉ

Туника изработена од чист лен

Regular price 2,190.00 MKD
Regular price 2,990.00 MKD Sale price 2,190.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


БЛУЗА, ТУНИКА СТИЛ ИЗРАБОТЕНА ОД ЧИСТ ЛЕН

Сè уште највоздушен моден тренд за лето: стил направен од чист лен. Висококвалитетниот природен материјал обезбедува ефект на ладење и дише. Покрај тоа, лежерната туника блуза доаѓа во елегантен, модерен дизајн и лабаво, удобно вклопување. Со руска јака, длабоко деколте, високи странични шлицеви и издолжен заден дел со фалта. Еластичната манжетна обезбедува женствени обемни ракави.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Изработен од чист, лесен лен
  • Сува, зрнеста текстура со ефект на ладење
  • Со природни перформанси
  • Анти-бактериски

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Лабав фит
  • Дизајн во H-форма
  • Должина на грбот за величина 36: 78 cm
  • Должина на ракавот за величина 36: 60,2 cm
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 5 left in stock!