Skip to product information
1 of 12

HRIVÉ

Топ изработен од лен

Regular price 1,490.00 MKD
Regular price 2,430.00 MKD Sale price 1,490.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ТОП ИЗРАБОТЕН ОД ЛЕН ВО ЗЕЛЕНА

Природните својства на ленот за ладење и дишење го прават овој материјал исклучително пријатен за носење на летни температури. Супер лежерен, широк крој, топ без ракави со V-деколте, странични шевови поместени напред, истакнат набор на задната страна и кружен раб.
Special: висококвалитетна мешавина на материјали - задниот дел е изработен од лесна памучна ткаенина.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% лен
 • Направено од чиста, висококвалитетна ленена ткаенина
 • Со карактеристична ленена надворешна текстура
 • Сува, зрнеста текстура со ефект на ладење
 • Со природни перформанси
 • Дише, отпорна на кинење и робусна ткаенина
 • Заден дел изработен од чист памук

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 177 cm и носи големина 36
 • Должина: нормална
 • Straight fit
 • Дизајн без ракави со V-деколте
 • Должина на грбот за величина 36: 63 cm
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 10 left in stock!