Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Тексас фустан од чист органски памук

Regular price 2,550.00 MKD
Regular price 3,990.00 MKD Sale price 2,550.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ 

ТЕКСАС ФУСТАН ОД ЧИСТ ОРГАНСКИ ПАМУК

Овој женствен фустан со нивоа во лесна тексас ткаенина нуди уникатен и природен секојдневен стил. Изработени од чист органски памук. Парчето се одликува со тркалезно деколте, лајсна со средна должина со копчиња од бисер и женствени, обемни ракави со тесни манжетни.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% памук
  • Фустан до колена со тркалезно деколте
  • Изработен од чист органски памук
  • Обемни ракави
  • Со ексклузивни копчиња од бисер
ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина за големина 36: 101 cm
  • Нашиот модел е висок 175 cm и носи големина S (EU36)
Одржлива забелешка 
Органски

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Нашите органски производи се направени од природни влакна од контролирано органско производство. Одгледано со плодоред без генетски модифицирани семиња, синтетички пестициди или ѓубрива.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62