Skip to product information
1 of 5

HRIVÉ

Памучна кошула

Regular price 1,790.00 MKD
Regular price 2,590.00 MKD Sale price 1,790.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

TWILL КОШУЛА ВО СИНА БОЈА

Оваа кошула со долги ракави од HRIVÉ зрачи безвременски шик во комбинација со модерна самодоверба. Крој што го гушка телото, обичната боја изработена од чист памук обезбедува пријатен комфор при носење. Класичната јака на кошулата со стил го заокружува концептот. Благодарение на висококвалитетната завршница, ткаенината со својствата Easy Care е особено лесна за пеглање после перење.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Памук
  • Изработена од чист органски памук
  • Easy Care

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Classic fit: права силуета
  • Должина на ракавот: долг ракав
  • Вистински одговара на големината
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 
Органски памук

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Нашите органски производи се направени од природни влакна од контролирано органско производство. Одгледано со плодоред без генетски модифицирани семиња, синтетички пестициди или ѓубрива.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ