Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Oversize кошула од LENZING™ ECOVERO™

Regular price 2,490.00 MKD
Regular price 7,890.00 MKD Sale price 2,490.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

OVERSIZE ШАРЕНА КОШУЛА ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНА

Го трансформираме нашиот аутфит веднаш од лежерна во шик: спортско-елегантна блуза со впечатлив дезен. Трендот во новата година оди и кај долгите ракави, принтовите и предимензионираните кроеви. Кежуал моделот е изработен од чиста вискоза и има мека завршница. Карактеристики: тенка Кент јака, широка платка на грб префрлена нанапред, копче по цела должина, класични краеви на ракавите со манжетни и прекрасно заоблена линија на работ.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Вискоза
  • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
  • Течна твил вискоза
  • Со целосен принт

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 178 cm и носи големина 36
  • Должина: долга
  • А-линија
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 14 left in stock!