Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Палто изработено од органски твил памук

Regular price 2,390.00 MKD
Regular price 11,550.00 MKD Sale price 2,390.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

OVERSHIRT ЈАКНА, КРАТКА ИЗРАБОТЕНА ОД ОРГАНСКИ ТВИЛ ПАМУК ВО БЕЖ

На јакните им треба оваа кул форма од 80-тите за да бидат во тренд токму сега. Кратката, шилеста силуета обезбедува летно ажурирање и е неверојатно разноврсна и супер лесна за комбинирање и спојување. Комбинирајте ја со кул "bucket" капа  и бели патики за врвен изглед. Ова парче доаѓа со јака од Кент, прави, широки раглан ракави со тесни манжетни, сокриена лајсна со копчиња, два "patch" џебови на предната страна и високи странични рабови. За помал волумен, нарачајте помала големина.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 97% памук, 3% еластин
 • Изработена од органски памук
 • Исчеткана твил ткаенина
 • Garment-washed

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 177 cm и носи големина 36
 • Должина: скратена должина
 • Relax fit со широки ракави
 • Должина на грбот за големина 36: 54,7 cm
 • Ширина на градите за големина 36: 60 cm
 • Должина на ракавот (раглан ракави) за големина 36: 73,7 cm
 • Препорачуваме да нарачате една големина помала
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 
ОРГАНСКИ ПАМУК

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Органските производи содржат влакна кои се одгледуваат и се добиваат без синтетички пестициди, дефолијатори или хемиски ѓубрива и без ГМО во согласност со принципите на органското земјоделство и, во случај на волна, со особено внимание за благосостојбата на животните.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 12 left in stock!