Прескокни до информациите за производот
1 од 6

HRIVÉ

Мини фустан со јака и волуминозни ракави изработени од LENZING™ ECOVERO™

Редовна цена 6,190.00 MKD
Редовна цена 12,190.00 MKD Цена со попуст 6,190.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

МИНИ ФУСТАН СО ЈАКА И ВОЛУМИНОЗНИ РАКАВИ ИЗРАБОТЕНИ ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНА

Овој краток, широк фустан доаѓа во женствен, боемски стил со вибрации од 70-тите. Има висока јака, спуштени раменици, впечатливи и волуменозни надуени ракави со широки манжетни, заоблена платка напред и назад и кратка лајсна со копчиња на тилот. Изработен е од висококвалитетна, течна твил вискоза.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% Вискоза
 • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
 • Течна твил вискоза
 • Со целосен принт

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 178 cm и носи големина 36
 • Должина: кратка
 • А-линија
 • Мини фустан
 • Должина на грбот во големина 36: 88,2 cm
 • Ширина на градите во големина 36: 58 см
 • Должина на ракавот во големина 36: 53,5 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 1 left in stock!