Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Ленена кошула со фиксиран појас за струкот

Regular price 2,990.00 MKD
Regular price 4,890.00 MKD Sale price 2,990.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ЛЕНЕНА КОШУЛА СО ФИКСИРАН ПОЈАС ЗА СТРУКОТ ВО СИНА

Оваа широка, долга кошула изработена од висококвалитетен, лесен лен може да се носи откопчана како надкошула или закопчана со појас на половината. Ова парче доаѓа во директен дизајн H-линија и има класична Кент јака, широка лајсна со копчиња, џеб на гради и безвременски ракави за кошула со широки манжетни со едно копче. Практично: ременот е фиксиран на висина на половината од страна. Ленот е еден од најпопуларните летни материјали и е познат по своите разладни и антибактериски својства. Силно заоблениот и отсечен раб сигурно ќе ги сврти главите.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Направено од чиста, висококвалитетна ленена ткаенина
  • Со карактеристична ленена надворешна текстура
  • Сува, зрнеста текстура
  • Со природни перформанси
  • Дише, отпорна на кинење и робусна ткаенина

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 179 cm и носи големина 36
  • Должина: нормална
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62