Skip to product information
1 of 3

HRIVÉ

Ленена кошула

Regular price 2,190.00 MKD
Regular price 3,490.00 MKD Sale price 2,190.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ЛЕНЕНА КОШУЛА ВО БЕЛА

Изработено од чист, европски лен што воодушевува од сите страни: Masters of Linen® – кошула со долги ракави. Материјалот е лесен, што го прави погоден и за канцелариска и за секојдневна облека. Ова супер кул, женствено парче доаѓа со модерна јака од Кент, класичен лајсна со копчиња, долги ракави и заоблен раб. Како посебна карактеристика, висококвалитетните природни влакна можат да ја одвлечат влагата од телото.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Направено од чиста, висококвалитетна ленена ткаенина
  • Со карактеристична ленена надворешна текстура
  • Сува, зрнеста текстура
  • Со природни перформанси
  • Дише, отпорна на кинење и робусна ткаенина

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 177 cm и носи големина 36
  • Должина: нормална
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62