Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Краток фустан од чиста вискоза

Regular price 5,490.00 MKD
Regular price 11,390.00 MKD Sale price 5,490.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

КРАТОК ФУСТАН ОД ЧИСТА ВИСКОЗА ВО КАФЕАВА

Овој краток, лелеав фустан во мека твил вискоза е удобен, супер тренди, елегантен, прилично лежерен и инспириран од маица. Комбинирајте со чизми за навистина кул изглед. Овој широк фустан доаѓа во крој со карактеристично, ребресто тркалезно деколте и спуштени раменици.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Вискоза
  • Одржлива вискоза/LENZING™ ECOVERO™
  • Чиста вискоза со фина твил текстура
  • Малку сјајна ткаенина

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 180 cm и носи големина 36
  • Должина: кратка
  • Лабав фит
  • Должина на грбот во големина 36: 88,5 cm
  • Ширина на градите во големина 36: 100 см
  • Должина на ракавот во големина 36: 60,5 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 1 left in stock!