Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Кошула со тексас изглед од TENCEL™

Regular price 2,190.00 MKD
Regular price 6,290.00 MKD Sale price 2,190.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

КОШУЛА СО ТЕКСАС ИЗГЛЕД ИЗРАБОТЕНА ОД TENCEL™ ВО СИНА

Апсолутно задолжително за есен: тексас ткаенини, разиграни елементи и женствени детали. Совршена за овој тренд: лежерна блуза со карнери, течен тексас TENCEL™ lyocell. Комбинирајте со фармерки со висок струк за супер изглед на колковите. Ве молиме имајте предвид дека двете парчиња имаат малку различни миења. Модел со регуларен фит со заоблена јака, лабави, широки ракави со манжетни и високо заоблена раб.

Материјал и нега

Материјал: 100% Lyocell

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

Одржлива забелешка
Tencel™  Lyocell

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Tencel™ Lyocell е индустриски произведено целулозно влакно направено од природни суровини. Дрвената пулпа е извлечена од дрвја од одржливо шумарство. Tencel™ Lyocell е особено еколошки благодарение на затворениот производствен циклус.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 1 left in stock!