Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Кошула со долги ракави со принт од LENZING™ ECOVERO™

Regular price 1,990.00 MKD
Regular price 9,790.00 MKD Sale price 1,990.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

КОШУЛА СО ДОЛГИ РАКАВИ СО ПРИНТ ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНА

За неоценет и опуштен изглед, комбинирајте ги со тенки панталони и кардиган: нашата лежерна блуза со принт изработена од чиста, лелеава висококвалитетна ткаенина од вискоза. Доаѓа во лабав regular fit со класична Кент јака, лајсна со копчиња и платка на грбот.
Посебни карактеристики: широките ракави во форма на ѕвонче со широки манжетни и заоблениот поруб со шлиц.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% Вискоза
 • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
 • Твил вискоза
 • Со целосен принт
 • Мека завршница

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 180 cm и носи големина 34
 • Должина: нормална должина
 • Regular fit
 • H-line дизајн
 • Должина на грбот за големина 36: 68 cm
 • Ширина на градите за големина 36: 52 см
 • Должина на ракавот за големина 36: 60,6 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62