Skip to product information
1 of 2

HRIVÉ

Кошула од мека вискоза

Regular price 1,890.00 MKD
Regular price 2,590.00 MKD Sale price 1,890.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини
ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

 

КОШУЛА ОД МЕКА ВИСКОЗА ВО ЗЕЛЕНА БОЈА

Оваа сатенска кошула HRIVÉ со суптилен сјај и лајсна со копчиња може да се комбинира со блејзер или деловни панталони и е задолжителна за формален изглед! Ова парче доаѓа во regular fit со кент јака, платка на грбот и фалта за дополнителна удобност.
HRIVÉ е дизајниран за опуштено, модерно вклопување. Ако преферирате потесна облека, препорачуваме еден број помал.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА
  • Материјал: 100% Вискоза
  • Висококвалитетна вискоза

Инструкции за нега

    рачно перење
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Regular fit: права силуета
  • Должина на ракавот: долг ракав
  • Вистински одговара на големината ( Ако преферирате потесна облека, препорачуваме еден број помал)

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 13 left in stock!