Skip to product information
1 of 7

HRIVÉ

Каскаден фустан од LENZING™ ECOVERO™

Regular price 2,590.00 MKD
Regular price 6,160.00 MKD Sale price 2,590.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ 

КАСКАДЕН ФУСТАН ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНО

Ставете ја пролетта во вашиот чекор со овој волшебен фустан во А-линија со повеќе нивоа со извонредни, собрани каскади. Софистицирана, лабава силуета со тркалезно деколте со набор, лајсна со копчина со средна должина напред и обемни раглан ракави со тесни манжетни. Ткаенината е течна, печатена вискоза со мазна надворешна површина и суптилен сјај.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% вискоза
  • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
  • Висок квалитет
  • Со нежен отпечаток на целата површина
  • Надворешна површина со суптилен сјај
ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Лабав фит
  • Должина: должина на колено
  • А-линија
  • Должина на грбот за големина S: 90,5 cm
  • Должина на ракавот (раглан) за големина S: 68,1 cm
Одржлива забелешка 
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 1 left in stock!