Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Карирана unisex overshirt направена со рециклирани влакна

Regular price 2,290.00 MKD
Regular price 9,470.00 MKD Sale price 2,290.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

КАРИРАНА UNISEX OVERSHIRT НАПРАВЕНА СО РЕЦИКЛИРАНИ ВЛАКНА ВО БЕЖ

Прво и основно, овој overshirt е супер кул! Прекрасно! Можете да го носите преку која било облека, да го носите откопчано или закопчано, да ги кренете ракавите или само да се погрижите да не изгледа премногу совршено кога го стилизирате. Доаѓа во дарежлив крој и е направен од висококвалитетна мешавина од памук/волна со висок процент на рециклирани влакна. Има Кент јака, длабоко спуштени раменици, класични ракави за блуза, два XL "patch" џебови и кул, заоблен раб.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 42% памук, 24% акрилик, 22% полиестер, 10% волна, 2% други влакна
 • Рециклирана ткаенина / рециклирано предиво
 • Кариран дезен обоен со предиво
 • Висококвалитетна мешавина од памук и волна
 • Со процент на рециклирани влакна

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 188 cm и носи големина 36
 • Должина: нормална должина
 • H-line дизајн
 • Должина на грбот во големина 36: 79,2 cm
 • Ширина на градите во големина 36: 55,5 см
 • Должина на ракав во големина 36: 56 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 
РЕЦИКЛИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Влакната од рециклиран материјал заштедуваат природни ресурси. HRIVÉ користи рециклиран полиамид, рециклирани памучни влакна од материјали пред-потрошувачки и рециклирани полиестерски влакна, кои првенствено се добиваат од рециклирани ПЕТ шишиња.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 2 left in stock!