Skip to product information
1 of 5

HRIVÉ

Фустан со свилен мат финиш

Regular price 2,590.00 MKD
Regular price 4,090.00 MKD Sale price 2,590.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величини
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


ФУСТАН СО СВИЛЕН МАТ ФИНИШ ВО БЕЖ

Овој ситно светкав сатенски фустан може да се пофали со целосен дезен на пејсли. Еластичниот колан не само што ја истакнува вашата силуета, туку се истакнува и суќната. Лелеавата ткаенина во комбинација со асиметрично исечениот раб прекрасно ги покажува и истакнува нозете.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Вискоза
  • Свиленкасто мат изглед
  • V - деколте
  • Мазен и течен материјал

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: midi
  • Регулар фит
  • Должина на грбот за големина 36: 102 cm
Одржлива забелешка
Tencel™  Lyocell

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Tencel™ Lyocell е индустриски произведено целулозно влакно направено од природни суровини. Дрвената пулпа е извлечена од дрвја од одржливо шумарство. Tencel™ Lyocell е особено еколошки благодарение на затворениот производствен циклус.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 6 left in stock!