Skip to product information
1 of 4

HRIVÉ

Фустан со принт на крин

Regular price 2,290.00 MKD
Regular price 2,990.00 MKD Sale price 2,290.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величини
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


ФУСТАН СО СВИЛЕН МАТ ФИНИШ ВО БЕЖ

Овој фустан HRIVÉ со краток крој нуди романтичен стил со женски шарм со ракавите од балон со средна должина, кои се собираат на длабокото тркалезно деколте. Овој фустан доаѓа во течен сатен изработен од ткаенина од вискоза и воодушевува со разнобојниот принт на крин. Обидете се да го комбинирате овој фустан со шарени патики и летна "shopper" торба.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Длабоко кружно деколте
  • Балонски ракави со средна должина со еластични манжетни
  • Еластичен појас со врвки
  • Принт од крин на екстра-мек, течен вискозен сатен

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: midi
  • Регулар фит
  • Должина за големина 36: 92 cm
Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 2 left in stock!