Прескокни до информациите за производот
1 од 6

HRIVÉ

Фустан од чист лен

Редовна цена 3,990.00 MKD
Редовна цена 6,490.00 MKD Цена со попуст 3,990.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ 

КРАТОК ЛЕНЕН ФУСТАН СО В ИЗРЕЗ ВО БЕЛА

Модна прогноза – овој ленен фустан ќе биде летен тренд. Има совршена комбинација на романтика, екстраваганција. И најдобро од сè, тој е толку безвременски што никогаш нема да излезе од мода. Ткаенината има ситно ткаена, ултра лесна ленена текстура со карактеристичен ефект на ладење. Доаѓа во широк, лабав, разгорен крој со длабоко, женствено V-деколте и лежерни, надуени раглан ракави со еластични манжетни.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Изработен од чист лен
  • Лесна ткаенина
  • Со карактеристична, фина текстура
  • Со природни својства за ладење
ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 177 cm и носи големина 36
  • Лабав фит
  • Должина на грбот во големина 36: 89 см
  • Ширина на градите во големина 36: 103 см
  • Должина на ракавот (раглан) во големина 36: 61,6 см

ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 

Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.


Испорака и замена


Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 21 left in stock!