Skip to product information
1 of 5

HRIVÉ

Фустан кошула во средна должина изработен од вискоза

Regular price 6,190.00 MKD
Regular price 12,190.00 MKD Sale price 6,190.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ФУСТАН КОШУЛА ВО СРЕДНА ДОЛЖИНА ИЗРАБОТЕН ОД ВИСКОЗА ВО ЗЕЛЕНА

Безвременски. Стилски. Елегантен. Класичен фустан од кошула со модерен стил. Овој фустан е изработен од мека, лелеава, висококвалитетна твил вискоза. Има Кент јака , платка, долги лабави ракави со широки манжетни и тесен ремен за врзување на половината. Фустанот е со копчиња до крај на предната страна и доаѓа со џебови со процепи на страните.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Вискоза
  • Одржлива вискоза
  • Мазна твил вискоза
  • Со ECOVERO™ од LENZING™

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 180 cm и носи големина 36
  • Лабав фит
  • Должина на грбот во големина 36: 111 см
  • Ширина на градите во големина 36: 102 см
  • Должина на ракавот во големина 36: 63 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 3 left in stock!