Skip to product information
1 of 4

HRIVÉ

Фустан изработен од чист памучен поплин

Regular price 2,490.00 MKD
Regular price 4,990.00 MKD Sale price 2,490.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ФУСТАН НАПРАВЕН ОД ЧИСТ ПАМУЧЕН ПОПЛИН ВО БЕЛА

Покренуваме револуција во облеката! Со нови форми
во меки нијанси на шербет од ванила. Дизајниран во висококвалитетен памучен поплин, ова парче мора да е дел од вашиот гардеробер. За храбар изглед со заоблен врат, силно спуштени раменици, скриена лајсна со копчиња, два собрани слоја и практични странични џебови на рабовите. Посебните карактеристики вклучуваат набраздени ракави со широки манжетни и casual врвки.
МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% памук
  • Направено од лесен чист памучен поплин
  • Мека и лесна текстура слична на хартија

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: должина на коленото
  • Oversize fit
  • Должина: должина на коленото
  • Оверсајз фит
  • Должина на грб на величина 36: 123 cm
  • Должина на ракав на величина 36: 42,5 cm
Одржлива забелешка
Органски

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Нашите органски производи се направени од природни влакна од контролирано органско производство. Одгледано со плодоред без генетски модифицирани семиња, синтетички пестициди или ѓубрива.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62