Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Фустан блуза од LENZING™ ECOVERO™

Regular price 3,990.00 MKD
Regular price 7,490.00 MKD Sale price 3,990.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ФУСТАН БЛУЗА ИЗРАБОТЕН ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНА

Збогум зима - добредојде пролет, груби чизми, кардигани и фустани со принт. Фустаните и плетените се најубавиот моден тренд во новата сезона. Краток фустан во чист, женски стил со лежерен, графички принт. Моделот има тркалезно деколте, класични ракави за кошула со манжетни и беспрекорен патент во средишниот дел на грбот. Квалитет на ткаенината: висококвалитетна, течна и благородна сјајна вискоза твил.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% Вискоза
 • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
 • Течна твил вискоза
 • Со целосен принт

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 178 cm и носи големина 36
 • Должина: кратка
 • А-линија
 • Мини фустан
 • Должина на грбот во големина 36: 88,2 cm
 • Ширина на градите во големина 36: 58 см
 • Должина на ракавот во големина 36: 53,5 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 9 left in stock!