Прескокни до информациите за производот
1 од 4

HRIVÉ

Classic Fit памучна кошула со риги

Редовна цена 1,890.00 MKD
Редовна цена 2,490.00 MKD Цена со попуст 1,890.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ПАМУЧНА КОШУЛА СО РИГИ ВО СИНА

Распространетата јака и релаксираното вклопување внесуваат модерна леснотија на иконската кошула со риги на HRIVE, која е изработена од памук добиен од позната европска фабрика за кошули. Тенките вертикални риги и вистинските копчиња од бисер го комплетираат овој дизајн.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% памук
  • Направено од висококвалитетен органски памук
  • Копчиња од бисер

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: нормална
  • Classic fit
  • Модерен облик H

Одржлива забелешка
Органски

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Нашите органски производи се направени од природни влакна од контролирано органско производство. Одгледано со плодоред без генетски модифицирани семиња, синтетички пестициди или ѓубрива.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 21 left in stock!