Прескокни до информациите за производот
1 од 4

HRIVÉ

Classic Fit памучна кошула

Редовна цена 1,590.00 MKD
Редовна цена 2,590.00 MKD Цена со попуст 1,590.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

CLASSIC FIT ПАМУЧНА КОШУЛА

Разноврсна класика со фини детали: HRIVÉ модерна женска кошула во обичен дизајн. Во малку релаксиран крој, блузата ја нагласува женската силуета, додека чистиот памук гарантира најдобра удобност.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Памук
  • Изработена од чист органски памук

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Classic fit: права силуета
  • Должина на ракавот: долг ракав
  • Вистински одговара на големината
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 
Органски памук

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Нашите органски производи се направени од природни влакна од контролирано органско производство. Одгледано со плодоред без генетски модифицирани семиња, синтетички пестициди или ѓубрива.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 49 left in stock!