Skip to product information
1 of 4

HRIVÉ

Regular Fit oxford кошула

Regular price 1,790.00 MKD
Regular price 2,590.00 MKD Sale price 1,790.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

REGULAR FIT OXFORD КОШУЛА ВО РОЗЕ БОЈА

Направено од препознатливиот памук Оксфорд на HRIVÉ, ова парче е изработено од висококвалитетна ткаенина обоена со предиво со мека завршница. Оваа regular-fit кошула има Кент јака, лајсна со копчиња, платка со фалта на грбот, класични ракави со манжетни и заоблен раб.
HRIVÉ е дизајниран за опуштено, модерно вклопување. Ако преферирате потесна облека, препорачуваме еден број помал.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Памук
  • Изработена од чист органски памук
 • Висококвалитетна оксфорд ткаенина
 • Garment-washed

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен
ФИТ
  • Regular fit: права силуета
  • Должина на ракавот: долг ракав
  • Вистински одговара на големината (
 • Ако преферирате потесна облека, препорачуваме еден број помал)
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 
Органски памук
Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Нашите органски производи се направени од природни влакна од контролирано органско производство. Одгледано со плодоред без генетски модифицирани семиња, синтетички пестициди или ѓубрива.
Испорака и замена
Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава
*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 77 left in stock!