Прескокни до информациите за производот
1 од 6

HRIVÉ

Блуза со волуминозни ракави во cropped fit изработена од LENZING™ ECOVERO™

Редовна цена 3,890.00 MKD
Редовна цена 9,790.00 MKD Цена со попуст 3,890.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

БЛУЗА СО ВОЛУМИНОЗНИ РАКАВИ ВО CROPPED FIT ИЗРАБОТЕНА ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЗЕЛЕНА

Оваа прекрасно лелеава, обемна блуза изработена од чиста твил вискоза е романтично парче со женствени детали. Ова парче во relax fit има женствено тркалезно деколте, спуштени раменици, широки ракави со стеснување кај работ и тесни манжетни, копче за закопчување и гајка на тилот и малку заоблен раб. Прекрасниот цветен принт ќе направи есента да трае долго до зима, а блузата е погодна и за зима кога е во комбинација со тесни фармерки и пријатен кардиган.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% вискоза
 • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
 • Чиста ткаенина од вискоза
 • Сјајна твил ткаенина
 • Со целосен цветен принт

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 177 cm и носи големина 36
 • Должина: скратена должина
 • Relaxed fit
 • Должина на грбот за големина 36: 56,3 cm
 • Ширина на градите за големина 36: 54 см
 • Должина на ракавот за големина 36: 53 cm
 • Спуштени раменици, широки ракави
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 2 left in stock!