Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Блуза со волуминозни ракави изработени од LENZING™ ECOVERO™

Regular price 1,690.00 MKD
Regular price 2,590.00 MKD Sale price 1,690.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

БЛУЗА СО ВОЛУМИНОЗНИ РАКАВИ ИЗРАБОТЕНИ ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО КАФЕАВА

Елегантна и со префинета спортска нота: лесна, лабава блуза изработена од сертифицирана, висококвалитетна ткаенина од твил вискоза со цветен принт. Со карактеристични, обемни раглан ракави со собрани краеви и тесна манжетна. Со отсечено тркалезно деколте со детали за вратоврска, централни разделни шевови и заоблен, широк нашиен раб.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% вискоза
 • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
 • Изработено од чиста ткаенина од вискоза
 • Нежен сјај, лесна твил ткаенина
 • Со целосен принт

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 178 cm и носи големина 36
 • Должина: скратена должина
 • Relaxed fit
 • Должина на грбот за големина 36: 58 cm
 • Ширина на градите за големина 36: 56,5 cm
 • Должина на ракавот (раглан ракави) за големина 36: 71,3 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 14 left in stock!