Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Блуза со краток ракав од лен и памук

Regular price 1,790.00 MKD
Regular price 2,990.00 MKD Sale price 1,790.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


БЛУЗА СО КРАТОК РАКАВ ОД ЛЕН И ПАМУК ВО ПЛАВА

Додава возбудлив пресврт на секојдневниот изглед: оваа паметна блуза со кратки ракави доаѓа во интересна мешавина на материјали – предниот дел е составен од чист лен, а задниот дел е изработен од чист памучен воил ткаенина. Блузата се одликува со лабаво вклопување со тесна Кент јака, широки превртени парчиња на краевите на ракавите и силно заоблен раб. Задниот дел е малку подолг и е завршен со casual, преклопена фалта.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Напред: чист лен
  • Назад: памучна воил ткаенина 
  • Производот е перен

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: нормална
  • Моделот е висок 179 cm и носи големина 36
  • Регулар фит
  • Дизајн во О-форма
  • Должина на грбот за величина 36: 69,40 cm
  • Должина на ракавот во големина 36: 19,70 cm

Моделот е висок 179 cm и носи големина 36
Должина: нормална
Во редовно вклопување
Должина на грбот во големина 36: 69,40 cm
Ширина на бистата во големина 36: 51,50 см

Ширина на градите во големина 36: 51,5 cm
Должина на ракавот во големина 36: 19,70 cm

Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава
*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62