Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Блуза со долги ракави со целосен принт направена од LENZING™ ECOVERO™

Regular price 4,890.00 MKD
Regular price 9,790.00 MKD Sale price 4,890.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

БЛУЗА СО ДОЛГИ РАКАВИ СО ЦЕЛОСЕН ПРИНТ НАПРАВЕНА ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЗЕЛЕНА

Комбинирајте со тесни панталони и плетен кардиган за релаксиран изглед: оваа лежерна блуза со принт со висока јака, спуштени раменици, карактеристични, обемни ракави со широки манжетни и шлиц, заоблена платка напред и назад и кратка лајсна со копчиња на тилот. Изработена е од висококвалитетна, течна твил вискоза.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% Вискоза
 • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
 • Течна твил вискоза
 • Со целосен принт

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 178 cm и носи големина 36
 • Должина: нормална
 • Опуштено вклопување
 • А-линија
 • Должина на грбот во големина 36: 58 cm
 • Ширина на градите во големина 36: 61,7 см
 • Должина на ракавот во големина 36: 53,5 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 1 left in stock!