Skip to product information
1 of 4

HRIVÉ

Блуза од памучен поплин

Regular price 1,790.00 MKD
Regular price 3,590.00 MKD Sale price 1,790.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


БЛУЗА ОД ПАМУК ПОПЛИН ВО БЕЛА

Со statement ракави: спортска, елегантна блуза изработена од чист памук поплин. Опремен дизајн со длабоко V-деколте, сокриено копче, препознатливи набори на грбот и суптилен пеплум ефект. Извонредно: дизајн на ракави со шлиц и деликатна врвка.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% памук
  • Изработен од чист памук
  • Висококвалитетна, многу лесна ткаенина од поплин
  • Сува текстура

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: нормална
  • Широки ракави во должина од 3/4
  • Должина на грбот во големина 36: 61 cm
  • Должина на ракав (раглан) во големина 36: 55,5 cm
  • Ширина на градите во големина 36: 47 cm

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава
*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. За нарачките под 3000 денари, доставата изнесува 130 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ