Прескокни до информациите за производот
1 од 6

HRIVÉ

Блуза од чист лен

Редовна цена 1,590.00 MKD
Редовна цена 2,590.00 MKD Цена со попуст 1,590.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

БЛУЗА ОД ЧИСТ ЛЕН ВО ЖОЛТА

Ние сакаме лен! Тоа е едно од најдобрите природни влакна што постојат! Оваа casual блуза е изработена од мешавина на материјали, вклучувајќи исклучително лесна, висококвалитетна ленена ткаенина и лесна памучна воил ткаенина. Блузата доаѓа во лабаво, опуштено вклопување со широко овално деколте, лежерни раглан ракави со должина 3/4 со еластични манжетни и кратки странични рабови. Совет за стилизирање за некомплициран секојдневен стил во целосен изглед: комбинирајте го со соодветното ленено здолниште или соодветни ленени панталони.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Од микс на материјал
  • Предниот дел и ракавите се од чист лен
  • Заден дел изработен од чист памучен воил ткаенина 

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: нормална
  • Loose fit
  • Должина на грбот за величина 36: 57,5 cm
  • Ширина на гради за величина 36: 56,5 cm
  • Должина на ракавот (раглан ракави) за величина 36: 53 cm
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 15 left in stock!