Skip to product information
1 of 5

HRIVÉ

Блуза од чист лен

Regular price 1,590.00 MKD
Regular price 2,790.00 MKD Sale price 1,590.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

БЛУЗА ОД ЧИСТ ЛЕН ВО ПЛАВА

Ние сакаме лен! Тоа е едно од најдобрите природни влакна што постојат! Оваа casual блуза е изработена од мешавина на материјали, вклучувајќи исклучително лесна, висококвалитетна ленена ткаенина и лесна памучна воил ткаенина. Блузата доаѓа во лабаво, опуштено вклопување со широко овално деколте, лежерни раглан ракави со должина 3/4 со еластични манжетни и кратки странични рабови. Совет за стилизирање за некомплициран секојдневен стил во целосен изглед: комбинирајте го со соодветното ленено здолниште или соодветни ленени панталони.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: нормална
  • Loose fit
  • Должина на грбот за величина 36: 57,5 cm
  • Ширина на гради за величина 36: 56,5 cm
  • Должина на ракавот (раглан ракави) за величина 36: 53 cm
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок о 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 2 left in stock!