Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Блуза од чист лен

Regular price 1,390.00 MKD
Regular price 2,390.00 MKD Sale price 1,390.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


БЛУЗА ОД ЧИСТ ЛЕН ВО ЖОЛТА


Ние сакаме лен! Тоа е едно од најдобрите природни влакна што постојат! Оваа лежерна, привлечна блуза е изработена од супер лесен, висококвалитетен лен. Во лабава, опуштена комбинација со јака, софистицирано деколте, кратки ракави со препознатливи шлицови и лежерен струк.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% лен
 • Изработен од чист, лесен лен
 • Со карактеристична ленена текстура
 • Лежерен, модерен дизајн со кошула со врвка
 • Карактеристичен дизајн на ракави со шлицови
 • Анти-бактериски

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Должина: нормална
 • Лабав фит
 • Деколте со засеци и стоечка јака
 • Должина на грбот во големина 36: 58,50 cm
 • Должина на ракав во големина 36: 28 cm
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена
1690
Се очекува испорака во рок од 2-5 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 2500 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ