Прескокни до информациите за производот
1 од 6

HRIVÉ

Блуза изработена од елегантен лен со органски памук

Редовна цена 1,990.00 MKD
Редовна цена 6,490.00 MKD Цена со попуст 1,990.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Боја
Величина
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


БЛУЗА ИЗРАБОТЕНА ОД ЕЛЕГАНТЕН БЛЕНДИРАН ЛЕН СО ОРГАНСКИ ПАМУК ВО БЕЖ

Ново сфаќање за иконските парчиња од 80-тите. Почит на нашето модно наследство: директно од архивата на старите трандови. Потсетува на паметна машка кошула: лежерна блуза со пруги во лабава релаксирана комбинација со малку спуштени раменици во модерен дизајн H-line. Со зашилена јака со копчиња надолу, лајсна со копчиња по цела должина со копчиња од бисер, длабока платка на рамениците и рамен раб. Има еден преклопен џеб со копче на страна и заоблен агол на градите. Посебни карактеристики: долги ракави, закопчани лајсни, целосно без манжетни.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 75% лен, 25% памук
  • Направено од висококвалитетна мешавина од лен и органски памук
  • Со тесни линии
  • Копчиња за прицврстување

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: нормална
  • Relax fit
  • Модерен облик H
  • Должина на грбот во големина 36: 63 cm
  • Должина на ракавот во големина 36: 54,90 cm
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ