Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Блуза изработена од чист памук

Regular price 2,190.00 MKD
Regular price 7,190.00 MKD Sale price 2,190.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

БЛУЗА ИЗРАБОТЕНА ОД ЧИСТ ПАМУК ВО МУЛТИ БОЈА

Оваа блуза може да се носи подеднакво добро во канцеларија како и на одмор покрај море - во зависност од стајлингот и додатоците. Прекрасно испечатена туника изработена од многу лесна, супер мека свилена на допир во чист, сертифициран органски памук. Оваа блуза е со regular fit, крагна, шлиц, преклопено V-деколте со лајсна, набор на грбот и долги, малку надуени ракави со тесни манжетни.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% памук
  • Лесен памук печатен
  • Направено од чист памук
  • Со целосен принт
  • Ткаенина изработена во Италија

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 175 cm и носи големина 36
  • Relaxed fit
  • Должина на грбот за големина 36: 63.5 cm
  • Обем на градите за големина 36: 110 cm
  • Должина на ракавот (раглан ракави) за големина 36: 60.3 cm
Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 8 left in stock!