Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Lyocell блуза изработена од фина сатенска ткаенина

Regular price 1,790.00 MKD
Regular price 3,490.00 MKD Sale price 1,790.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


LYOCELL БЛУЗА ИЗРАБОТЕНА ОД ФИНА САТЕНСКА ТКАЕНИНА ВО ЦРНА

Совршена за комбинирање со пар тесни фармерки: стилска блуза во долга, лабава, суптилна А-линија. Со модерна Кент јака, копчиња по цела должина на лајсната, долги ракави доработени со широки манжетни и раб на кошулата. Направена од фин, чист lyocell, се одликува со мек, течен материјал со малку спуштени раменици и широка платка на грбот со фалта. Парче обоена за убава, индивидуална палета на бои. Парче обоена за прекрасна, индивидуална палета на бои.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Lyocell
  • Изработена од чист TENCEL™ lyocell
  • Мазен, фин и течен материјал

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: долга
  • Лабав фит
  • Во А-линија
  • Должина на грбот за големина 36: 75 cm
  • Должина на ракавот за големина 36: 57 cm
Одржлива забелешка
Tencel™  Lyocell

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Tencel™ Lyocell е индустриски произведено целулозно влакно направено од природни суровини. Дрвената пулпа е извлечена од дрвја од одржливо шумарство. Tencel™ Lyocell е особено еколошки благодарение на затворениот производствен циклус.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 2 left in stock!