Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Блуза изработена од фин lyocell

Regular price 1,790.00 MKD
Regular price 2,090.00 MKD Sale price 1,790.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величини
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


БЛУЗА ОД ФИН LYOCELL ВО БЕЖ

Спортска, елегантна и висококвалитетна: оваа блуза топ изработена од фин lyocell доаѓа во течна, casual лабава комбинација. Со класично тркалезно деколте, малку спуштени раменици, џеб на градите и прав раб со странични шлицови. Класични ракави во суптилна А-линија и широки манжетни со едно копче. Парче обоена за прекрасна, индивидуална палета на бои.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Lyocell
  • Изработен од чист TENCEL™ lyocell
  • Мазен и течен материјал
  • Материјалот-обоен

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: нормална
  • Лабав фит
  • Во А-линија
  • Должина на грбот за големина 36: 59 cm
  • Должина на ракавот за големина 36: 56 cm
Одржлива забелешка
Tencel™  Lyocell

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Tencel™ Lyocell е индустриски произведено целулозно влакно направено од природни суровини. Дрвената пулпа е извлечена од дрвја од одржливо шумарство. Tencel™ Lyocell е особено еколошки благодарение на затворениот производствен циклус.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 4 left in stock!