Skip to product information
1 of 4

HRIVÉ

Блуза изработена од LENZING™ ECOVERO™

Regular price 1,590.00 MKD
Regular price 3,090.00 MKD Sale price 1,590.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

БЛУЗА ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНО

Женствена и суптилно цветна: широка блуза со софистицирано, набушавено тркалезно деколте, детали за закопчување на тилот и обемни раглан ракави со тесни манжетни. Ткаенината е течна, печатена вискоза со мазна надворешна површина и суптилен сјај. Овој дизајн има фино закривен раб.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% вискоза
  • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
  • Висок квалитет
  • Со нежен отпечаток на целата површина
  • Надворешна површина со суптилен сјај
ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 180 cm и носи големина 36
  • Лабав фит
  • Должина на грбот за големина S: 56 cm
  • Должина на ракавот (раглан) за големина S: 68,8 cm
Одржлива забелешка 
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ