Skip to product information
1 of 5

HRIVÉ

Overshirt јакна од памук

Regular price 2,290.00 MKD
Regular price 3,690.00 MKD Sale price 2,290.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

Погледнете детали

Оставете ja кошулата откопчана и свртете ги ракавите за лежерен изглед - оваа секојдневна кошула е совршено парче за секоја спортска, секодневна облека. Overshirt парче во мека, брусена фланелна ткаенина изработена од измешан памук. Карактеристично: модерен кариран дезен на lumberjack. Карактеристики: класична Кент јака, џеб на градите, ракави за блуза и висококвалитетен финиш на заоблениот раб со странични шлицови.

Материјал и нега

Материјал: 78% памук
                        20% полиестер
                        2% други влакна

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

Одржлива забелешка
Рециклирани материјали

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Влакната од рециклирани материјали се прифатливи за природните ресурси и ја намалуваат употребата на хемиски супстанции. HRIVÉ користи рециклирани памучни влакна од материјали за претходна потрошувачка, како што се рециклирани полиестерски влакна, кои главно се направени од рециклирани ПЕТ шишиња.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 1 left in stock!