Прескокни до информациите за производот
1 од 3

HRIVÉ

Overshirt изработена од памук

Редовна цена 1,490.00 MKD
Редовна цена 2,290.00 MKD Цена со попуст 1,490.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

Погледнете детали

Кошулата не е само одлична алтернатива за јакна, туку е и врвна во светот на модата! Волнените и фланелните overshirts се совршени за сезоната есен/зима. Супер кул, мека и врвна органска памучна ткаенина, додава нова димензија на ова парче. Доаѓа во дизајн во форма на буквата H со лабаво, широко вклопување со Кент јака, силно спуштени раменици, манжетни,  џеб на градите и карактеристична заоблена линија.

Материјал и нега

Материјал: 100% памук

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен


Испорака и замена


Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 19 left in stock!