Прескокни до информациите за производот
1 од 4

HRIVÉ

Кошула од органски памук (Преднарачка)

Редовна цена 1,790.00 MKD
Редовна цена 2,390.00 MKD Цена со попуст 1,790.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

ПАМУЧНА КОШУЛА СО ДОЛГИ РАКАВИ ВО ПОПЛИН ТКАЕНИНА

*Кошулата ќе биде испорачана кон крај на месец април

Класично парче со вистинска класа: кошула со долги ракави во висококвалитетна памучна ткаенина од поплин. Оваа HRIVÉ кошула може да се носи за многу различни формални изгледи. Со Кент јака, копчиња по цела должина и фалта на грбот. Оваа кошула е супер удобна за носење

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Памук
  • Изработена од чист органски памук

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Regular fit: права силуета
  • Должина на ракавот: долг ракав
  • Вистински одговара на големината (Ако преферирате потесна облека, препорачуваме еден број помал)
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
Органски памук

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Нашите органски производи се направени од природни влакна од контролирано органско производство. Одгледано со плодоред без генетски модифицирани семиња, синтетички пестициди или ѓубрива.


Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 75 left in stock!