Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Флорална кошула

Regular price 1,790.00 MKD
Regular price 2,290.00 MKD Sale price 1,790.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

Погледнете детали


Класична, задолжителна и разновидна: блузата од HRIVÉ е совршен придружник за секоја свечена, елегантна или спортско-лежерна пригода. 
Погодна е за сите сезони: во пролет и лето, се носи самостојно како топ, во есен и зима под костум или блејзер. Елегантно ви ја опкружува женската силуета: цветниот принт обезбедува благороден и модерен изглед. Мекиот Cupro материјал ја прави елегантната блуза да изгледа особено елегантно, дава екстравагантен изглед и обезбедува удобно вклопување.

Материјал и нега

Материјал: 100% купро

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62

 HURRY!  Selling out fast! Only 63 left in stock!