Skip to product information
1 of 5

HRIVÉ

Фустан кошула изработен од мек памук фланел

Regular price 1,500.00 MKD
Regular price 2,580.00 MKD Sale price 1,500.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Боја
Величина
Водич за големини

Се очекува испорака во рок од 2-5 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

Погледнете детали

Секогаш шик, безвременски и класичен – фустанот кошула е вистински сеопфатен! Женствен, широк фит со Кент јака, џеб на гради, спуштени ракави, платка со фалта на грбот и силно заоблен и израмнет раб. Двата џебови од страните се прекрасно практични. Полу-скриеното копче на централниот преден дел му дава на ова парче лежерен изглед. Чиста, меко брусена памучна ткаенина.

Материјал и нега

Материјал: 100% памук

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен


Испорака и замена

*Доставата е бесплатна за нарачки над 2500 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ
 
* Мерки
 
Величина 34
Гради 99 Струк 100 Ракав 60
Величина 36
Гради 104 Струк 106 Ракав 60
Величина 38
Гради 109 Струк 111 Ракав 61
Величина 40
Гради 116 Струк 118 Ракав 61
Величина 42
Гради 121 Струк 123 Ракав 61
Величина 44
Гради 127 Струк 129 Ракав 62
Величина 46
Гради 133 Струк 135 Ракав 62