Skip to product information
1 of 4

HRIVÉ

Кошула фустан од чист лен

Regular price 3,990.00 MKD
Regular price 6,490.00 MKD Sale price 3,990.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ 

КРАТОК ФУСТАН КОШУЛА ОД ЛЕН СО ШЛИЦ ВО СИНА

Краткиот ленен кошула фустан е сигурен летен тренд кој секоја година се реинтерпретира. Овој лесен фустан е неверојатно разновиден и може да се направи уникатен со само неколку модерни додатоци, на пр. со кожен ремен за половината или облечен откопчан како прекривка над бикини итн. Има класична Кент јака, кратки ракави со манжетни, странични џебови, копчиња по цела лајсна и раб со шлиц.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Изработен од чист лен
  • Лесна ткаенина
  • Со карактеристична, фина текстура
  • Со природни својства за ладење
ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 176 cm и носи големина 36
  • Лабав фит
  • Должина на грбот во големина 36: 93.4 см
  • Ширина на градите во големина 36: 109 см
  • Должина на ракавот во големина 36: 34.3 см

ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 

Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.


Испорака и замена


Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 11 left in stock!