Прескокни до информациите за производот
1 од 4

HRIVÉ

Блуза од бела поплин органска ткаенина

Редовна цена 1,590.00 MKD
Редовна цена 1,990.00 MKD Цена со попуст 1,590.00 MKD
Попуст Продадено
Вклучен ДДВ. Испораката се пресметува при наплата.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

БЛУЗА ОД ПОПЛИН ТКАЕНИНА ВО БЕЛА БОЈА

Завршува до половината и зрачи со гравита, самодоверба и навестува на кул: едноставна бела блуза во модерна исечена должина. Ова парче е направено од класичен органски памучен поплин со модерна јака, брусни кај градите, долги ракави и малку заоблен поруб. Блузата се прицврстува со патент на тилот на вратот.

Материјал и нега

Материјал: 100% памук

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен
Одржлива забелешка 
Органски

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Нашите органски производи се направени од природни влакна од контролирано органско производство. Одгледано со плодоред без генетски модифицирани семиња, синтетички пестициди или ѓубрива.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ