Skip to product information
1 of 6

HRIVÉ

Блуза во летен лен

Regular price 2,090.00 MKD
Regular price 2,990.00 MKD Sale price 2,090.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Величина
Боја
Водич за големини

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ


БЛУЗА ВО ЛЕТЕН ЛЕН ВО ПЛАВА

За безгрижно лето: лесна ленена блуза во женствен винтиџ стил. Во опуштено лабав фит е со тркалезно деколте и мал отвор на скриеното копче на деколтето плус заоблен раб. Женствен акцент: надуените балон ракави со широки манжетни и парче од 100% органски памук на долниот дел од грбот.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Изработен од чист, лесен лен
  • Парче од чист памук
  • Анти-бактериски

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Должина: нормална
  • Лабав фит
  • Дизајн во О-форма
  • Должина на грбот за величина 36: 70 cm
  • Должина на ракавот за величина 36: 50 cm
Одржлива забелешка 
Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава
*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 4 left in stock!