Пређите на информације о производу
1 из 6

HRIVÉ

Oversize кошула од LENZING™ ECOVERO™

Регуларна цена 2,490.00 MKD
Регуларна цена 7,890.00 MKD Снижена цена 2,490.00 MKD
Попуст Продато
Са ПДВ-ом. Достава се обрачунава на каси.
Величина
Боја
Водич за величину

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

OVERSIZE ШАРЕНА КОШУЛА ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНА

Го трансформираме нашиот аутфит веднаш од лежерна во шик: спортско-елегантна блуза со впечатлив дезен. Трендот во новата година оди и кај долгите ракави, принтовите и предимензионираните кроеви. Кежуал моделот е изработен од чиста вискоза и има мека завршница. Карактеристики: тенка Кент јака, широка платка на грб префрлена нанапред, копче по цела должина, класични краеви на ракавите со манжетни и прекрасно заоблена линија на работ.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% Вискоза
  • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
  • Течна твил вискоза
  • Со целосен принт

ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 178 cm и носи големина 36
  • Должина: долга
  • А-линија
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.

Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 14 left in stock!