Пређите на информације о производу
1 из 5

HRIVÉ

Кошула со долги ракави со принт од LENZING™ ECOVERO™

Регуларна цена 2,290.00 MKD
Регуларна цена 7,590.00 MKD Снижена цена 2,290.00 MKD
Попуст Продато
Са ПДВ-ом. Достава се обрачунава на каси.
Величина
Боја
Водич за величину

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

КОШУЛА СО ДОЛГИ РАКАВИ СО ПРИНТ ОД LENZING™ ECOVERO™ ВО ЦРНА

За неоценет и опуштен изглед, комбинирајте ги со тенки панталони и кардиган: нашата лежерна блуза со принт изработена од чиста, лелеава висококвалитетна ткаенина од вискоза. Доаѓа во лабав regular fit со класична Кент јака, лајсна со копчиња и платка на грбот.
Посебни карактеристики: широките ракави во форма на ѕвонче со широки манжетни и заоблениот поруб со шлиц.

МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

 • Материјал: 100% Вискоза
 • Направено од ECOVERO™ од LENZING™
 • Твил вискоза
 • Со целосен принт
 • Мека завршница

Инструкции за нега

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
 • Моделот е висок 180 cm и носи големина 34
 • Должина: нормална должина
 • Regular fit
 • H-line дизајн
 • Должина на грбот за големина 36: 68 cm
 • Ширина на градите за големина 36: 52 см
 • Должина на ракавот за големина 36: 60,6 cm
ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА   
LENZING™ ECOVERO™

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

LENZING™ ECOVERO™ е одржлива ткаенина од вискоза произведена преку процес кој се придржува до високите еколошки стандарди. Дрвената пулпа што се користи во неговото производство доаѓа од сертифицирани и контролирани извори на дрво.


Испорака и замена

Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава

*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари. 

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 17 left in stock!