Пређите на информације о производу
1 из 6

HRIVÉ

Фустан од чист лен

Регуларна цена 4,190.00 MKD
Регуларна цена 7,990.00 MKD Снижена цена 4,190.00 MKD
Попуст Продато
Са ПДВ-ом. Достава се обрачунава на каси.
Величина
Боја
Водич за величину

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ 

ДОЛГ ЛЕНЕН ФУСТАН БЕЗ РАКАВИ ВО БЕЛА

Покажете ја својата природна страна ова лето: ленениот фустан без ракави. Воздушниот и разладувачки материјал го прави удобен да се носи при високи температури. Лежерно се вклопуваат со тркалезно деколте, разделни шевови и широк А-линија исечена од половината. Практични и кул: двата странични џебови. Комбинирајте со златни додатоци, чанта и едноставни кожни сандали за да создадете хармоничен целосен изглед.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Изработен од чист лен
  • Лесна ткаенина
  • Со карактеристична, фина текстура
  • Со природни својства за ладење
ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 178 cm и носи големина 36
  • Должина на грбот во големина 36: 120 см
  • Ширина на градите во големина 36: 93.6 см

ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 

Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.


Испорака и замена


Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 12 left in stock!