Пређите на информације о производу
1 из 6

HRIVÉ

Фустан од чист лен

Регуларна цена 3,990.00 MKD
Регуларна цена 6,490.00 MKD Снижена цена 3,990.00 MKD
Попуст Продато
Са ПДВ-ом. Достава се обрачунава на каси.
Величина
Боја
Водич за величину

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ 

КРАТОК ЛЕНЕН ФУСТАН СО В ИЗРЕЗ ВО РОЗЕ

Модна прогноза – овој ленен фустан ќе биде летен тренд. Има совршена комбинација на романтика, екстраваганција. И најдобро од сè, тој е толку безвременски што никогаш нема да излезе од мода. Ткаенината има ситно ткаена, ултра лесна ленена текстура со карактеристичен ефект на ладење. Доаѓа во широк, лабав, разгорен крој со длабоко, женствено V-деколте и лежерни, надуени раглан ракави со еластични манжетни.


МАТЕРИЈАЛ & НЕГА

  • Материјал: 100% лен
  • Изработен од чист лен
  • Лесна ткаенина
  • Со карактеристична, фина текстура
  • Со природни својства за ладење
ИНСТРУКЦИИ ЗА НЕГА

    машинско перење на 30°C
    немојте да избелувате
    не сушете во машина за сушење алишта
    пеглање на ниска температура
    хемиско чистење, секој растворувач освен трихлоретилен

ФИТ
  • Моделот е висок 177 cm и носи големина 36
  • Лабав фит
  • Должина на грбот во големина 36: 89 см
  • Ширина на градите во големина 36: 103 см
  • Должина на ракавот (раглан) во големина 36: 61,6 см

ОДРЖЛИВА ЗАБЕЛЕШКА 

Лен

Нашите производи се залагаат за иновација, квалитет и македонски дизајн. Ние ја третираме животната средина одговорно во нашата секојдневна работа со цел да станеме одржлив бренд. Овој производ содржи еден или повеќе одржливи материјали.

Материјалот лен доаѓа од растението лен. Ленот е природна, одржлива суровина која се одгледува во области со умерена клима. Тој е исклучително издржлив, што му дава на материјалот голема долговечност.


Испорака и замена


Се очекува испорака во рок од 7-10 работни дена

✔ Дозволена замена
✔ Брза испорака
✔ Бесплатна достава


*Доставата е бесплатна за нарачки над 3000 денари.

Производот може да се замени во рок од 5 дена од доставувањето на производот.

* Сите цени со вклучен ДДВ

 HURRY!  Selling out fast! Only 13 left in stock!